نورافشان یا نورافشانی

نورافشانی

نورافشانی اصطلاحا به معنای پاشیدن نور یا نورافکندن یا نورافشاندن و یا نورپراکنی است اما در فعل و عمل و به صورت عام هم ردیف کلمه آتش بازی قرار میگیرد و در صنعت آتش بازی کلمه ای پرکاربرد است. همانطور که می دانید نورافشان یا نورافشانی در مراسمات مختلفی استفاده می شود که میتوان از مهمترین آن جشن های افتتاحیه و اختتامیه نام برد.

اولین هدف از برگزاری یک مراسم افتتاحیه معرفی آن مجموعه/سازمان و یا مرکز به اهالی و جامعه هدف است . جدای از تمامی برنامه هایی که میتوانید برای میهمانان حاضر در مراسم داشته باشید، اجرای نورافشانی و آتش بازی زمینی و هوایی میتواند از جذاب ترین بخش های یک جشن افتتاحیه باشد که شما را در رسیدن به هدفتان که در اصل تبلیغ و بازاریابی است کمک کند!

یک مثال عملی از اجرای نورافشانی

فرض کنید یک رستوران یا فروشگاه به تازگی افتتاح شده است و با اجرای اتش بازی ساکنین آن محله و منطقه با مشاهده این مراسم آتشبازی حتی از پنجره ی منزل خود از افتتاح مجموعه شما تنها با یک اطلاع رسانی قبلی (مانند ارسال پیامک در محدوده مشخص) مطلع می شوند.
نورافشاني هوایی بصورت قابل توجهی اهالی محل را به خود جلب میکند و حتی بسیاری از آنان را برای تماشا با فرزندان خود به نزدیکی فروشگاه شما می کشاند ، البته، درصورتی که زمان اجرای برنامه را بتوانید از قبل اطلاع رسانی کنید.

برگزاری آتش بازی (نورافشانی) مراسم افتتاحیه ، اختتامیه ، جشن رونمایی محصول و همچنین جشن های ملی مذهبی تخصص مجموعه شادمونی است.