آتش بازی تماشایی و معروف در جهان

اجرای آتش بازی در سراسر جهان دارای طرفداران پرهیجانی هست که از مصرف کنندگان این صنعت بوده و یا در آن فعالیت می کنند. روزهای آخر سال برای ما ایرانیان سراسر شور و هیجان است. از تلاش و تکاپو برای نو کردن وسایل مورد نیاز زندگی گرفته تا خانه تکانی شب عید. اما بدون شک ویژه‌ترین اتفاق در روزهای پایان سال برای اکثر ایرانیان سه‌شنبه آخر سال موسوم به چهارشنبه سوری باشد.
شبی که از ابتدای آن همراه با اجرای آتش بازی‌ ها و نمایش‌های خارق‌العاده با استفاده از آتش و مواد محترقه است. شاید برای شما هم جالب باشد که در بسیاری از کشورهای دیگر نیز به مناسبت روز استقلال سیاسی و یا سال نو آتش بازی‌هایی مشابه آنچه ما در ایران داریم، اتفاق می افتد.
پنج مورد از مشهورترین این مراسم ها را با هم می بینیم:

اجرای آتش بازی سال نو در سان فرانسیسکو ، کالیفرنیا

اگر در روز سال نو میلادی در California بودید، آتش بازی بی‌نظیر در کنار رودخانه را از دست ندهید. اجرای آتش بازی های زیبا در کنار پل Golden Gate علاوه بر نورانی کردن آسمان در تاریکی شب، خاطرات بی نظیری را برای شما رقم خواهد زد که تا آخر عمر از یاد نخواهید برد.

اجرای آتش بازی دیوالی (Diwali) در هند

از اواسط اکتبر تا اواسط نوامبر، مردم هند Diwali یا جشنواره نور را جشن می گیرند. آتش بازي یکی از بزرگترین بخش های این جشن به شمار می آید. در طول این مراسم می توانید از آتش بازی با شکوه و گاها ترسناک و حیرت انگیز لذت ببرید. اگر در این ایام در هند بودید، حتما از این فرصت برای مشاهده این جشن با شکوه استفاده کنید.

جشن Guy Fawkes Night در انگلستان

هر ساله در تاریخ ۵ نوامبر مردم انگلستان در مراسم Guy Fawkes Night شرکت می کنند. این مراسم با نام Bonfire یا آتش بزرگ نیز شناخته می شود. این مراسم برای گرامیداشت شکست توطئه‌ای در پارلمان انگلستان برگزار می‌شود. Guy Fawkes یکی از این توطئه گران اصلی به شمار می آمد. آتش بازی جزئی جداناپذیر جشن‌ها و مراسم‌های بزرگ در سرتاسر انگلستان است.

نمایش آتش بازی Reveillon در برزیل

هر ساله در ایام سال نو بدون شک ریو دو ژانیرو (Rio de Janeiro) با انرژی‌ترین و جالب‌ترین شهر دنیا است. هر ساله در سواحل Copacabana Beach آتش بازی مهیج و نفس‌گیری در این ایام برگزار می شود که شاید هیچ آتش بازی در دنیا توان رقابت با این اجرای آتش بازی مهیج و حیرت آور را نداشته باشد.

جشن آتش بازی روز ملی استرالیا

افرادی که به دنبال آن هستند، نورافشانی بدون توقف و جذاب را مشاهده کنند نباید روز ملی استرالیا را از دست بدهند. در ۲۶ ژانویه که در استرالیا تعطیل رسمی نیز به شمار می آید، این روز در بندر Darling به وسیله آتش بازی‌هایی که واقعا بیش از حد شیفته‌کننده است جشن گرفته می شود.

تیم اجرای آتش بازی
تیم اجرای آتش بازی

اجرای آتش بازی یا نورافشانی یکی دیگر از خدمات شادمونی بوده که به همراه دیگر پارتنر تجاری خود به نام لوکس فستیوال ارائه می کند. اجرای نورافشانی نیاز به تجهیزات و مهارت به همراه متریال استاندارد  بروز دارد که تمام این مولفه ها توسط شادمونی و لوکس فستیوال مهیا شده و برندهای مختلفی برای اجرای افتتاحیه و رونمایی از محصول و خدمات خود و حتی سازمان های دولتی و ارگان ها برای جشن های ملی و مذهبی از خدمات ما استفاده کرده اند.

از مهمترین مولفه ها در اجرای آتش بازی و مراسم آن، تامین امنیت و ملاحظات ایمنی پروژه است که اکیپ های اعزامی ما با گذراندن دوره های استاندارد بین المللی تمامی چک لیست های لازم را پاس و سپس اقدام به اجرای پروژه نورافشانی میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *