سوالات متداول آتش بازی

سوالات متداول

آتش بازی یا نورافشانی چیست؟

امروزه در انواع مختلف جشن ها و مراسمات چه خصوصی و چه فراگیر ، نیاز است توجه میهمانان حتی برای چند دقیقه ی کوتاه به سبکی متفاوت جلب شود. نورافشانی یا آتش بازي همان جلب توجه کوتاه اما ویژه است!
آتش بازی در دو مدل زمینی و آسمانی اجرا می شود که هر مدل شامل محصولات خاص خود می باشد.

 

آتش بازی هوایی یا آسمانی چه تفاوتی با آتش بازی زمینی دارد؟

در آتش بازی هوایی محصولاتی که استفاده می شود صرفا برای ایجاد جلوه های مختلف در آسمان تولید شده اند مانند کهکشان ها ، توپ ها و سایر محصولات که پس از روشن شدن به سمت آسمان شلیک شده و پس از انفجار افکت های مختلفی به نمایش می گذارند اما برای آتش بازی زمینی محصولاتی تولید شده اند که تنها روی زمین اجرا میشوند ماننده انواع آبشار سرد و گرم و …

 

آتش بازی هوایی شامل چه محصولاتی می شود ؟

آتش بازی هوایی دارای دو دسته بندی محصولی اصلی است ، دسته اول کهکشان ها یا شوت اتوماتیک به این معنی که پس از روشن کردن آنها خودکار شروع به شلیک به سمت آسمان میکند و به نسبت تعداد شوت های موجود آن را ادامه میدهد به عنوان مثال کهکشان 25 شلیک پس از روشن شدن شروع به شلیک میکند با فاصله زمانی یک ثانیه به یک ثانیه و تا اخرین شوت ادامه میدهد تا اتمام کار.
دسته دوم توپ آتش بازی هستند که نیاز به مهارت اجرا دارد و توپ ها در لانچرهای مخصوص قرار میگیرند و به صورت یک به یک شلیک می شوند که رعایت نکات ایمنی الزامی است.

 

ارتفاع محصولات آتش بازی هوایی چقدر است؟

ارتفاع شلیک محصولات هوایی با یکدیگر متفاوت است. حداقل ارتفاع 15 متر است و تا 300 متر هم میرسد که هرچه ارتفاع بیشتر شود ، هزینه و همچنین تنوع افکت افزایش پیدا میکند.

 

آتش گرم چیست؟

اکثر لوازم آتش بازی از این نوع هستند به این معنی که دارای حرارت هستند و باید با رعایت نکات ایمنی از آنها استفاده کرد. به عنوان مثال آبشار گرم دارای حرارت بوده و دود و بود دارند و صرفا برای استفاده در فضای باز و دور از مواد قابل اشتعال هستند.

 

آتش سرد یا آبشار سرد چیست؟

قطعا اگر برای مراسم خود شروع به پرس و جو کرده باشید که چه محصولی را برای اجرای آتش بازی به کار ببرید به اصطلاح “آتش سرد” یا آبشار سرد برخورد کرده اید اما واقعا آتش سرد است؟!
اصطلاح آتش سرد برای آبشار برقی به کار برده می شود اما چرا به آن سرد می گویند؟
آیا آتش آن سرد است یعنی اگر دست خود را روی شعله آن بگیریم نمیسوزد؟
بهتر است به این پرسش این گونه پاسخ بدهیم که خیر چیزی به عنوان آتش سرد وجود ندارد (!) و منظور از این اصطلاح صرفا توجیهی برای بیان این مطلب است که حرارت آتش تا حدودی کم شده و قدرت اشتعال را از آن گرفته و دیگر دود و بویی از خود تولید نمیکند به همین دلیل است که از آبشار سرد می توان در فضای سر بسته مانند سالن ها نیز استفاده کرد.

 

نحوه روشن کردن آبشار سرد چگونه است؟

این گونه آبشار ها دیگر چیزی به نام فتیله ندارند به جان آن دارای یک رشته سیم هستند که توسط ریموت آتشبازی کنترل های مخصوص روشن می شوند. به این صورت که آبشار سرد توسط سیم به دستگاه ریموت آبشار متصل شده و پس از اطمینان از سالم بودن اتصال ، شخصی که به عنوان اپراتور مستقر شده اقدام به روشن کردن آبشار ها می کند.
درنتیجه برای استفاده از این نوع آبشارها در مراسمات یا باید سیم کشی انجام شود که تقریبا کار زمان بر و سختی است و یا باید اپراتور و اجرا کننده به محل اعزام شده و توسط امکانات خود اقدام به اجرای مراسم کند.

 

برای عروسی از چه آبشارهایی استفاده کنیم؟

ترجیحا برای اجرای آتش بازی عروسی پیشنهاد می شود از آبشار گرم مانند آبشار شقایق و آبشار سرو استفاده شود و اگر نیاز به استفاده آبشار در فضای داخل سالن تالار را دارید میتوانید از آبشار سرد برقی استفاده کنید که برای آن نیاز به اپراتور برای اجرای آن دارید.

 

پکیج آتش بازي پیشنهادی ما برای اجرای نورافشانی عروسی چیست؟

بسته به سلیقه اشخاص میتوان گزینه های متنوعی را در این پکیج گنجاند اما اگر بخواهیم پکیجی متناسب با همه سلیقه ها تنظیم کنیم به این صورت خواهد بود:
یک عدد کهکشان 36 شوت – شش عدد آبشار سرو – دستگاه کاغذپاش – فلاشر چشمک زن در شب – دود رنگی – برف شادی