لوازم آتش بازی ایمن از کجا بخریم؟

لوازم آتیش بازی و خرید آن محوریت این مقاله است اما در ابتدا لازم است پیشگفتاری داشته باشیم. تمام شدن فصل سرما و آغاز بهار در ایران رسم و رسومات شیرین و هیجان انگیز خاص خود را دارد که در جهان بی نظیر است . خرید عید ، خانه تکانی و آماده کردن وسایل سفره هفت سین از جمله این رسم ها است که نه تنها در تمام نقاط ایران ، بلکه در کشورهای همسایه ایران نیز انجام می شود . این رسم ها فقط به این موارد محدود نیست و جشن های زیادی برای سال جدید وجود داشته اند ؛ ولی نعداد کمی از آنان تا به امروز برایمان باقی مانده است .

چهارشنبه سوری از رسوم زیبا و با مفهومی است که در فرهنگ ما ایرانیان از دیرباز جایگاه ویژه ای داشته است . اما متاسفانه در سال های اخیر دست خوش تغییرات نادرست و سوءتعبیر هایی شده است . هر ساله به دلیل استفاده ی نادرست و غیر ایمن از لوازم آتش بازی ، بسیاری از خانواده ها سال جدید را با اتفاقاتی ناگوار شروع می کنند . سالانه هزاران نفر بر اثر جراحات وارده به چشم ، دست و سوختگی بدن بر اثر استفاده از مواد غیرمجاز ، دچار نقص عضو می شوند .

برای جلوگیری از اینگونه آسیب ها باید فشفشه ، آبشار ، منور ، کهکشان و ترقه های مجاز را بشناسیم و برای جشن هایمان از جای درست و مطمئن خرید کنیم.
یک راهنمای درست و مطمئن می تواند بهترین کمک به شما برای یک انتخاب درست باشد تا هم از هیجان چهارشنبه سوری لذت ببرید و هم از ایمنی خود و خانوادتان مطمئن باشید .

خرید لوازم آتیش بازی از دستفروش ممنوع !

همیشه به خاطر داشته باشید که خرید از هرجایی غیر از یک فروشگاه معتبر ممکن است عواقب ناگواری برای شما به همراه داشته باشد. بسیاری از متقلبان و سودجویان در بازار با اضافه کردن سنگ ریزه و یا استفاده از مواد منفجره غیرمجاز و بسیار خطرناک به وسایل آتش بازی ، قربانیان بسیاری گرفته اند . وسایل آتش بازی مجاز طبق قوانین باید دارای برچسب های مربوط به کارخانه ی تولید کننده خود باشند . برای حفظ سلامتی خود نارنجک هایی با صدای مهیب ، پودر های منفجره و دیگر وسایل غیر مجاز را به فراموشی بسپارید .

خرید وسایل آتیش بازی و انجام آن تخصص می خواهد ؟

متاسفانه در کشور ، سازمان یا نهاد خاصی به مراسم های آتش بازی نظارت ندارد و تنها توصیه هایی مربوط به انجام ندادن آتش بازی مخصوصا در شب هایی مانند چهارشنبه سوری می شود . مجموعه شادمونی به عنوان اولین مجموعه در ایران که مدرک بین المللی آتش بازی را از چین دریافت کرده است ، با تیم اجرایی و تیم تحقیقاتی متخصص خود با بهترین و معتبر ترین شرکت ها و کارخانه های ساخت وسایل آتش بازی در ارتباط است . از این رو ، هر خرید از شادمونی یک هیجان ایمن را برای شما رقم خواهد زد.

راهنمای استفاده بی خطر از وسایل آتیش بازی

با به کار گیری این نکات در آتش بازی ها ایمن بمانید:

  1. همیشه یک فرد بزرگسال در هنگام آتش بازی باید حضور داشته باشد .
  2. هیچگاه لوازم آتیش بازی را دست کودکان نسپارید . فشفشه ، آبشار ، دود رنگی و وسایلی که منفجر نمی شوند ، در صورت عدم استفاده صحیح می توانند سوختگی و جراحاتی به همراه داشته باشند .
  3. مراقب آسیب به چشم ها و گوش هایتان باشید. پیشنهاد ما این است فردی که آتش بازی را انجام می دهد ، از عینک ایمنی و گوش گیرهای مناسب استفاده کند و کاملا هوشیار باشد.
  4. هنگام آتش بازی ، از وجود نداشتن مواد قابل اشتعال در نزدیکی خود و وسایل آتش بازی اطمینان حاصل کنید .
  5. بر اساس یک قانون کلی ، تماشاچیان آتیش بازی باید حداقل 6 متر با محل قرارگرفتن لوازم آتیش بازی فاصله داشته باشند . از فضای باز و کافی برای انجام آتش بازی خود استفاده کنید .
  6. برای ایمنی بیشتر در تمام طول مراسم ، یک سطل آب در کنار خود داشته باشید .
  7. از استفاده از چند ماده ی آتش زا به صورت همزمان خودداری کنید .
  8. اگر وسیله آتیش بازی شما شکسته و یا خراب شده است ، به هیچ وجه از آن استفاده نکنید .
  9. هیچگاه وسیله آتش بازی خود را به سمت کسی نشانه نگیرید و به سوی افراد پرتاب نکنید .

و در آخر توصیه اکید فروشگاه شادمونی برای ایمنی هر چه بیشتر ، دور نگه داشتن کودکان از وسایل و محل آتیش بازی است .

 

خرید آنلاین آتیش بازی راحت و به صرفه خرید کنید !
فروشگاه شادمونی با امکان ثبت سفارش و خرید آنلاین و ارسال در محل ، بزرگترین و جامع ترین ترین فروشگاه وسایل آتش بازی در ایران است . اگر با این محصولات  آشنایی کافی ندارید میتوانید در بخش مقالات وبسایت با اسم و مشخصات هر محصول آشنا شده و سپس خرید خود را انجام دهید .
روزمه ی اجرایی بی نظیر گروه شادمونی در مراسم های ملی و بزرگ کشوری ، اجراي مراسم نورافشاني و برگزاري مراسم افتتاحيه و اختتامیه مختلف در سطح کشور همراه با اکیپ اجرایی حرفه ای ، مهر تایید دیگری بر اعتبار این مجموعه ی بی رقیب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *