لوازم آتش بازی برای جشن عروسی

استفاده از لوازم آتیش بازی در مراسمی مانند جشن عروسی میتواند بسیار جذاب و پرطرفدار باشد اما نکته ای که باید بسیار به آن توجه داشت نه تنها اجرای آن بلکه فیلم برداری و ضبط تصاویر خاطره ساز از مراسم آتش بازی جشن عروسی است. عدم توجه به این نکته میتواند یک خروجی فیلم نامناسب را به همراه داشته باشد.

ادامه این مقاله آموزشی را با شادمونی همراه باشید.

لوازم آتیش بازی برای جشن عروسی
لوازم آتش بازی برای جشن عروسی

یک فیلم عروسی را می توان به دو مرحله ی جذاب تقسیم کرد . اول در مرحله فیلمبرداری است که باید در آن به نورپردازی، تزئینات داخلی فضا، آرایش ، لباس عروس و داماد، موسیقی و جلوه های ویژه مثل آتش بازی و نورافشانی توجهی خاص داشت. در مرحله پس از فیلمبرداری هم کارهای ادیت و میکس روی فیلم انجام می شود.

ضبط فیلم عروسی

زمانی که فیلم عروسی ضبط می شود توجه به برخی نکات ضرورت دارد که در این میان می توان موارد زیر را نام برد:

1) نورپردازی و لوازم آتیش بازی

نورپردازی و آتش بازی اهمیت زیادی در فیلمبرداری دارد . اگر فیلمبردار به کار خود متخصص نباشد و دوربین را در مقابل نور قرار دهد در حالی که سوژه پشت به نور ایستاده باشد ، فیلم شفافیت خود را از دست می دهد . همچنین استفاده از نورهای رنگی آتش بازی با قدرت خفیف و یا با فاصله می توانند فیلم عروسی را بسیار زیباتر و خاطره انگیز تر کنند.

2) تزئینات داخلی فضا

فضایی که جشن عروسی در آن برگزار می شود، باید زیبا باشد. تزئینات داخلی ، گل آرایی ، رنگ آمیزی ، آینه کاری ، چیدمان میز و صندلی ها و … نقش زیادی در زیبایی فضا دارد . در هر کدام از این تزئینات ، نورافشانی جایگاه ویژه ای برای خیره کننده تر شدن فیلم شما دارد . از سوی دیگر فیلم عروسی هم با وجود یک فضای زیبا و تزئین شده و نور های درخشان آتش بازی در آن ، دیدنی تر و جذاب می شود . برای مثال یک فشفشه جشن می تواند در زمان اتفاقات مهم مراسم عروسی ، جلوه ای زیبا رقم بزند .

3) گردش و قدم زدن عروس و داماد

از فضایی که مهمانان در آن حضور دارند، کمی شلوغ و خسته کننده است. بنابراین بهتر است قسمتی از فیلم به قدم زدن عروس و داماد در محیطی آرام و بدون سر و صدا اختصاص پیدا کند. یا حتی سوار کالسکه شدن یا راه رفتن در پارک و گفتگوهای شخصی عروس و داماد هم یک روش دیگر برای جذابیت فیلم عروسی است. در زمان ورود عروس و داماد نیز می توان دو طرف مسیرشان را با آبشار سرد به هر تعدادی که لازم است تزئین کرد تا با روشن شدن آن ها به وسیله ریموت نورافشانی ، ورودی هیجان انگیز و زیبا داشته باشند.

4) انتخاب موسیقی

موسیقی یکی از عناصر مهم برای جذابیت بیشتر فیلم است. اما نوع باید مطابق با فضایی که فیلمبرداری می شود، انتخاب شود. برای مثال برای قسمت رقص موسیقی های شاد و مهیج کاربرد دارد . در حالی که برای قسمت قدم زدن عروس و داماد یک موسیقی ملیح و آرام بهترین گزینه است و چه بهتر که از فشفشه عروسی در پس زمینه ی فیلم استفاده شود.

5) میکس فیلم عروسی

پس از اینکه فیلمبرداری به پایان رسید، این بار نوبت به ادیت و ویرایش فیلم است. این کار با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی انجام می شود. فیلمبردارها با این کار آشنایی دارند. برای میکس فیلم عروسی باید به نکات زیر توجه کرد:

صدا گذاری و انتخاب موسیقی

در برخی از قسمت های فیلم که موسیقی به خوبی ضبط نشده و یا مطابق با میل عروس و داماد نیست، می توان موسیقی دیگری را بر روی آن ضبط کرد. همینطور صدا گذاری هم یک ایده خوب برای جذابیت فیلم عروسی است. صداگذاری باید با صدای عروس و داماد انجام شود.

وارد کردن افکت

زمانی که سکانس های فیلم عوض می شود، باید افکت بر روی آن ایجاد کرد. برای مثال برای قسمتی که عروس و داماد وارد سالن می شوند، می توان از یک افکت استفاده کرد که همزمان یک نور در فضای سالن طنین انداز می شود و سپس در زیر نور، عروس و داماد مشخص می شوند. همینطور سیاه و سفید کردن قسمتی از فیلم هم یکی دیگر از روش های جذاب تر کردن فیلم عروسی است.

شفاف کردن فیلم

اگر برخی از قسمت های فیلم شفاف نیست، می توان با استفاده از نرم افزار گرافیکی این قسمت ها را شفاف تر کرد. همچنین اگر دوربین در دست فیلمبردار به هنگام تصویربرداری لرزیده باشد، فیلم خراب می شود. اما با استفاده از امکانات نرم افزار گرافیکی ویرایش فیلم می توان براحتی لرزش را از بین برد.

شما می توانید خرید لوازم عروسی و خرید لوازم آتش بازی هم چنین برگزاری مراسم آتش بازی و نورافشانی را به یک مجموعه ی باتجربه و متخصص بسپارید تا بتوانید بدون دغدغه و نگرانی ، از مراسم خود به همراه مهمانان عزیزتان نهایت لذت را ببرید و خاطره سازی کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *